Počet pacientov s ochorením COVID-19 v bojnickej nemocnici klesol

BOJNICE – Počet pacientov s ochorením COVID-19 v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach poklesol, situácia sa tam mierne zlepšuje. Aktuálne sa tamojší zdravotníci starajú o 62 ľudí s ochorením COVID-19, na umelej pľúcnej ventilácii je sedem pacientov. TASR o tom v piatok informoval námestník pre ekonomicko-technický úsek bojnickej NsP Jozef Stopka.

 

“Celkovo je u nás hospitalizovaných 253 pacientov, 191 z nich má iné akútne ochorenia,” uviedol Stopka. Situácia v nemocnici sa podľa neho mierne zlepšuje, nielen čo sa týka počtu hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 a znižujúceho sa počtu ľudí napojených na umelú pľúcnu ventiláciu, ale aj počtu zdravotníckych zamestnancov, ktorí majú tzv. pandemickú práceneschopnosť. “Uvidíme, ako to bude po veľkonočných sviatkoch. Po tomto období očakávame mierny nárast pacientov s ochorením COVID-19, na ktorý je nemocnica materiálne aj personálne pripravená,” skonštatoval.

Na znižujúci sa počet pacientov s ochorením COVID-19, ako aj zamestnancov určite malo vplyv očkovanie a dodržiavanie prísnych hygienicko-epidemiologických opatrení, dodal Stopka.

Viac o téme: Bojnice, COVID-19, hospitalizácia, koronavírus, nemocnica, ochorenie, pacienti, pokles, situácia, umelá pľúcna ventilácia, zlepšenie

Súvisiace články