Regióny Trenčín Považská Bystrica

PODVODNÍK vylákal od 70 ročnej ženy 7 tisíc eur

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Opäť podvod na seniorovi. Páchateľ kontaktoval poškodenú 70 ročnú ženu telefonicky prostredníctvom pevnej linky. Ženu presvedčil, že je jej rodinný známy.

Vydával sa za manžela jej krstnej dcéry, pričom ju požiadal o pomoc pri rozbehnutí jeho podnikania, o ktorom nechce vopred rodine hovoriť. Od poškodenej najskôr vylákal 2.000 €, ktoré mu vložila vkladom priamo na účet, ktorý jej páchateľ zadal. Na druhý deň páchateľ opäť telefonicky kontaktoval poškodenú s tým, že od nej začal lákať ďalšiu finančnú hotovosť vo výške 6.000 € na jeho podnikateľské účely. V dobrej viere mu žena poslala na účet 5.000 €, lebo viac nemala, pričom až následne zistila, že bola oklamaná a volajúci muž nebol jej príbuzný, ale podvodník. Polícia v Považskej Bystrici začala trestné stíhanie vo veci prečinu Podvod a po páchateľovi skutku pátra.
Muži zákona upozorňujú  verejnosť, aby bola ostražit. Ak niekto cez telefón požiada o peniaze, overte si informácie, ktoré vám poskytol. Páchatelia sa okrem príbuzných vydávajú často aj za lekárov alebo príslušníkov polície.