Regióny Trenčín

Mesto Bojnice dvíha viacero poplatkov

Bojnice dvíhajú viacero poplatkov. ZDROJ: Mesto Bojnice

BOJNICE – Rodičia za pobyt dieťaťa v školskom klube detí či materskej škole v Bojniciach zaplatia po novom viac. Zvýšenie príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach odôvodnila radnica zvýšením nákladov na energie a prevádzku. Príslušné všeobecne záväzné nariadenie schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní v utorok, účinnosť nadobudne 1. augusta.
 

Mesačný príspevok za pobyt dieťaťa v MŠ stúpne o 13 eur, po novom tak bude 35 eur. Vyšší príspevok zaplatia rodičia i za školský klub detí, platiť budú 13 eur namiesto pôvodných desiatich eur. Príspevok za letnú činnosť v školskom klube detí za týždeň bude po novom o päť eur vyšší a bude 20 eur.

V základnej škole s MŠ stúpne i mesačný príspevok na režijné náklady v školskej jedálni, a to o polovicu, čo bude po novom desať eur.

Príspevky mesto zvýšilo i v centre voľného času a základnej umeleckej škole. K zmenám pristúpila radnica z dôvodu, že upravuje originálne kompetencie pre školy a školské zariadenia, ktoré ponižuje o 4,5 percenta. “Z uvedeného dôvodu je nevyhnutné zvýšenie vlastných príjmov a úprava poplatkov tak, aby tento výpadok bol kompenzovaný v rozpočtoch organizácií vlastnými príjmami,” dodala radnica.