Regióny Trenčín

Poriadne smädná šoférka. Po dopravnej nehode, z ktorej ušla, nafúkala viac ako tri promile

Obvinili vodičku, ktorá po nehode v Bytči nafúkala 3,44 promile alkoholu. ZDROJ: fb Polícia SR

BYTČA – Policajti obvinili pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 36-ročnú vodičku Škody Octavia, ktorá po štvrtkovej (2. 2.) nehode v Bytči odišla bez zastavenia. Vodičku zakrátko vypátrali a pri dychovej skúške jej namerali 3,44 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Zuzana Šefčíková.

 

Doplnila, že vodička z doposiaľ presne nezistených príčin pri prejazde cez pravotočivú zákrutu prešla do protismernej časti vozovky. “Ľavou prednou časťou vozidla narazila do ľavej bočnej časti protiidúcej Škody Octavia. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania,” uviedla krajská policajná hovorkyňa s tým, že k zraneniu osôb nedošlo.

V potoku v Hriňovej v Detvianskom okrese skončilo auto, ktoré šoféroval vodič s tromi promile alkoholu. Banskobystrická krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že predtým jazdilo vozidlo po cyklistickom chodníku. Pripomína, že polícia vyšetruje nehodu, ktorá sa stala v stredu (1. 2.) večer, 60-ročný vodič viedol auto po ceste pre cyklistov v smere od Hriňovej na obec Korytárky. Na jej konci však zišiel dolu svahom do potoka. Šofér skončil so zraneniami v nemocnici. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. “Vodičovi bude v krátkom čase vznesené obvinenie,” ukončila.