Regióny Trenčín Považská Bystrica

Považská Bystrica chystá novinky, pribudnú domčeky pre hmyz

Zdroj: FB / Mesto Považská Bystrica

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Považskobystrická radnica chce nainštalovať vo viacerých lokalitách mesta vtáčie búdky a domčeky pre hmyz. Cieľom projektu je vytvoriť bezpečné miesto pre život hmyzu aj v rámci mesta.

 

Ako informovalo mesto na sociálnej sieti, o finančné prostriedky sa chce radnica uchádzať aj prostredníctvom grantu Trenčianskeho samosprávneho kraja Zelené oči.

„Hmyz je zásadnou súčasťou životného prostredia. Pomáha zbaviť sa škodcov, ktoré napádajú rastliny, a pomáha v prostredí udržiavať rovnováhu. Naším zámerom je, aby nielen v parkoch, ale aj popri rieke Domanižanka či na kalvárii boli nainštalované vtáčie búdky či hmyzie domčeky,“ informuje mesto.

Hotel pre hmyz je konštrukcia vyrobená ideálne z dreva a vyplnená rôznymi druhmi prírodných materiálov slúžiacich ako úkryt pre hmyz. Ako jeho výplň je možné použiť rôznorodý prírodný materiál, čo priláka rôzne druhy hmyzu.

„Veríme, že aj takýmto spôsobom pomôžeme k náhrade prirodzeného prostredia pre hmyz, ktorý je pre naše životné prostredie veľmi potrebný,“ uvádza radnica na sociálnej sieti.