Regióny Trenčín Púchov

Pre chrípku zatvorili v Púchove najväčšiu základnú školu a aj štyri materské školy

Zdroj: TASR / Pavol Ďurčo

PÚCHOV – V najväčšej púchovskej základnej škole (ZŠ) sa prvá polovica školského roka skončila predčasne. Riaditeľka ZŠ Mládežnícka Andrea Kurtinová už v predstihu oznámila rodičom, že pre vysokú chorobnosť zostane posledné dva dni kalendárneho týždňa škola zatvorená. Chrípka úraduje aj v štyroch materských školách, kde rovnako na dva dni vyhlásili chrípkové prázdniny.

Už v utorok 28. januára chýbalo pre chorobu na vyučovaní viac ako 34 percent žiakov ZŠ Mládežnícka. Preto sa vedenie školy po dohode s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva rozhodlo prerušiť vyučovací proces 30. a 31. januára. Ako škola uvádza na svojej internetovej stránke, počas chrípkových prázdnin nebude fungovať školský klub a ani školská jedáleň a deti si polročné vysvedčenia prevezmú až v utorok 4. februára po polročných prázdninách.

V priebehu včerajška prijala púchovská radnica oznámenia o prerušení prevádzky aj v štyroch materských školách (MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. “V dňoch 30. a 31. januára bude pre viac ako 30-percentnú chorobnosť zatvorená MŠ Nosice a chrípkové prázdniny ohlásila aj MŠ Chmelinec, kde bude prevádzka opätovne obnovená v utorok 4. februára. Pre vysokú až 50-percentnú chorobnosť predškolákov sa rozhodla prevádzku prerušiť aj MŠ 1. mája,” informovala o aktuálnej situácii v predškolských zariadeniach hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová s tým, že v posledný deň kalendárneho týždňa bude pre chrípku zatvorená aj MŠ Mládežnícka a prevádzku tu obnovia 4. februára.