Regióny Trenčín Nové Mesto nad Váhom Top

,,Predám sprostého psa. Keď sa nepredá, dám ho utratiť”: Krutý inzerát rozpútal pátraciu akciu

Zdroj: tip čitateľa

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Otrasný pohľad sa naskytol užívateľom známeho internetového bazára. Fotografie vychudnutej a utrápenej fenky v inzeráte s názvom: ,,Predám sprostého psa”, vháňajú slzy do očí. Otrasný inzerát od Marcela z Nového Mesta nad Váhom okamžite zburcoval zhrozených Slovákov. Utrápeného psíka sa rozhodli zachrániť. Tu však nastal zlom a prípad sa začal zamotávať.

 

,,Predám sprostého psa.” Tak znela ponuka inzerenta, ktorý sa predstavil ako Marcel z Nového mesta nad Váhom. Na internetový bazár dal telefónne číslo a niekoľko ohavných fotografií, na ktorých je vidieť vychudnutú fenku, ktorá žije v hrôzostrašných podmienkach. V podobnom duchu, ako titulok inzerátu, pridal Marcel aj popis s množstvom gramatických chýb. ,,Predam sprostu fenu fenu crossa bez bez pp Keť sa neptedá dám hu utratit,” znela ponuka a hrozba v jednom. Fotografia zachytáva fenku v jej “prirodzenom prostredí”. Zúbožený pes stojí nad prázdnym hrncom, bez jedla a vody v jame plnej stavebných sutín a ostrých, rozlámaných kusov starej škridle . 

Fotografie inzerátu sa začali šíriť sociálnymi sieťami a ľudia doslova rozpútali po zúboženej fenke pátraciu akciu. Slováci sa rozhodli sučku musia zachrániť. S ponukou, že sučku kúpia, inzerenta Marcela kontaktovali. Svojimi telefonátmi ho doslova bombardovali a dopytovali sa po psovi.  A ten sa začal vykrúcať s tým, že on nie je majiteľom psa, ale vraj len kamarát majiteľa, ktorý inzerát zavesil na internet. Odhodlaným ľuďom najskôr tvrdil, že psa zaniesol do útulku v Novom Meste nad Váhom. Po príchode na miesto sa však ukázalo, že klamal a zviera v miestnom útulku nenašli.

Ľudia zburcovali políciu aj Slobodu zvierat. Zdroj: tip čitateľa

Jedna lož za druhou

Pohoršení Slováci zalarmovali políciu aj Slobodu zvierat a na adresu v Čachticiach, ktorú obsahoval inzerát privolali hliadku. Policajtom mal muž povedať, že fena ušla. Prisľúbil, že v prípade jej nálezu ju zanesie do útulku. V súčasnosti je isté, že sa nenachádza ani v miestom útulku a ani v útulku v Piešťanoch. No a nakoniec vraj muž tvrdil, že fena zomrela na “syndrom”. O aký syndróm má ísť, nepovedal. Jeho tvrdenia však ľudí, odhodlaných fenke pomôcť, neodradili. ,,Tento človek klame, zavádza a my by sme chceli zistiť, kde fenka je a dostať ju do bezpečia. Prosím, nie je tu niekto, kto je priamo z Čachtíc alebo by aspoň niečo o fenke vedel a vedel by pomôcť ju od neho dostať,” spytuje sa Eva na sociálnej sieti. 

*V prípade, že by ste mali akékoľvek informácie, neváhajte kontaktovať políciu na známom telefónnom čísle 158.

V súčasnosti je inzerát už vymazaný. Zdroj: bazos.sk

Mohlo by vás zaujímať: