Regióny Trenčín

Prekonal aj Mr. Beana! Kradol s HRAČKÁRSKOU zbraňou: NEUVERÍTE, čo si ukoristil

Ilustračná foto. ZDROJ: Unsplash.com/Kolby Milton

TRENČÍN – Polícia v Trenčíne obvinila dvoch mužov zo zločinu lúpeže, ktorú spáchali s hračkárskou zbraňou. O prepade polícia informuje na sociálnej sieti.  

 

Všetko sa začalo inzerátom. Lúpežníci nalákali muža na výhodnú kúpu mobilu. Na mieste kúpy to ale vyzeralo všetko inak. „Potom, ako nádejný kupec prišiel na miesto stretnutia a vystúpil zo svojho vozidla, lupič k nemu pristúpil, vytiahol strelnú zbraň a namieril ju na poškodeného. Žiadal od neho 800 eur a zároveň ho vyzval, aby svoj mobilný telefón položil na strechu svojho auta,“ opisujú udalosť policajti.

Muž v obave o svoj život a zdravie podal páchateľovi do ruky žiadanú hotovosť 800 eur a položil svoj telefón na auto, ako od neho lupič požadoval. Lupič okamžite ušiel aj s druhým páchateľom, ktorý ho po celý čas čakal neďaleko.

Okradnutý muž sa ihneď obrátil na políciu, ktorá začala okamžite intenzívne po páchateľoch pátrať. Pátranie trvalo niekoľko dní, ale polícii sa lupičov napokon podarilo mužov nájsť. Vysvitlo, že lupič ohrozoval muža hračkárskou zbraňou na guličky, čo ale prepadnutý nemohol identifikovať.

„Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Trenčín vzniesol voči 26 a 23-ročnému mužovi obvinenie za lúpež. Zároveň spracoval podnet na ich väzobné trestné stíhanie.

Obvinení si na rozhodnutie súdu o väzbe počkajú v cele policajného zaistenia,“ dodávajú policajti.

V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.