Regióny Trenčín

Pri Nemšovej skončilo auto na streche. Hlásili zranených

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Michal Svítok

NEMŠOVÁ – Zranenie dvoch ľudí si vyžiadala dopravná nehoda osobného auta, ku ktorej došlo vo štvrtok (13. 5.) krátko pred 1.00 h v katastri Nemšovej v smere na obec Borčice (okres Trenčín). Pri udalosti zasahovali štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Dubnice nad Váhom s jedným kusom techniky. Informoval o tom v piatok hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

 

Osobné motorové vozidlo zostalo následkom nehody mimo vozovky, prevrátené na streche. Pri udalosti sa zranili dve osoby, ktoré sa nachádzali mimo havarovaného automobilu. “Dubnickí hasiči zabezpečili miesto udalosti, vozidlo stabilizovali a súčasne vykonali prvotné vyšetrenie oboch osôb, ktorým do príchodu zdravotníkov Záchrannej zdravotnej služby poskytli predlekársku prvú pomoc,” opísal Petrík.

Na miesto nehody sa podľa neho postupne dostavili dve posádky, ktoré si zranené osoby prevzali a následne previezli na ďalšie ošetrenie do nemocnice. “Na miesto udalosti privolali aj trenčianskych hasičov, ktorí po zdokumentovaní udalosti políciou pomocou špeciálnej vyslobodzovacej techniky havarovaný automobil prevrátili a následne vytiahli späť na vozovku. Po odstránení prevádzkových kvapalín a ďalších následkov nehody cestu sprejazdnili v plnom rozsahu,” dodal hovorca.