Regióny Trenčín Prievidza

Prievidza investuje do rekonštrukcie komunikácií viac ako 250-tisíc eur

Zdroj: pixabay.com

PRIEVIDZA – Prievidzská samospráva pripravuje rekonštrukcie ďalších komunikácií na území mesta. Práce plánuje zabezpečiť na cestách i chodníku. S dodávateľom už uzatvorila zmluvu o diele, z rozpočtu mesta dá na tento účel viac ako 250-tisíc eur.

 

“Napriek ťažkej situácii s novým koronavírusom, ktorá sa dotýka aj rozpočtu mesta, sme uzatvorili zmluvu s partnerom, ktorý bude v rámci harmonogramu participovať na opravách ciest a chodníkov,” uviedol viceprimátor Ľuboš Jelačič.

Rekonštrukciou prejde podľa neho cesta na Ulici energetikov, práce by mali vyjsť samosprávu na približne 78-tisíc eur, ďalej miestna komunikácia na Úzkej ulici, výška investície tam predstavuje 69-tisíc eur, a Cesta poľnohospodárov za 60-tisíc eur. “Rekonštruovať plánujeme i chodník na Bojnickej ceste, výška investície je približne 47-tisíc eur,” doplnil.

Práce budú spočívať v povrchovej úprave a oprave ciest, ako i  chodníka. “O tom, ktoré cesty prejdú rekonštrukciou, rozhodujú poslanci z jednotlivých volebných výborov na základe požiadaviek obyvateľov, pokiaľ nejde o havarijný stav. Následne sa na tom podieľa príslušná komisia a ďalšie orgány mesta, ktoré rozhodujú o tom, či a v akom rozsahu sa bude rekonštrukcia realizovať,” spomenul viceprimátor.

Samospráva sa podľa neho snaží investície rozdeliť do každej časti mesta, ktorá má k dispozícii určitý balík financií a podľa jeho výšky naplánuje práce. “Celková investícia do rekonštrukcie komunikácií na rok 2021 je vo výške 253 485 eur,” zhrnul Jelačič.