Regióny Trenčín Prievidza

Prievidza plánuje cez víkend otvoriť 15 odberových miest

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

PRIEVIDZA – Samospráva Prievidze posilní kapacitu miestnych mobilných odberových miest (MOM). Cez víkend 20. a 21. februára plánuje vytvoriť vo vlastnej réžii 15 odberových miest na diagnostiku ochorenia COVID-19 antigénovými testami. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

 

V sobotu (20.2.) aj v nedeľu (21.2.) budú odberové miesta v prevádzke od 8.00 h do 17.00 h s prestávkou od 12.00 h do 12.45 h. Posledný ster budú zdravotníci realizovať vždy 20 minút pred prestávkou alebo koncom prevádzky odberového miesta.

Odberové miesta samospráva zriadi na rovnakých miestach ako minulý víkend. Výnimkou bude športová hala, kde sa testovať nebude.

Obyvatelia sa budú môcť v sobotu objednať na konkrétny čas cez stránku Bookio.sk na siedmich odberových miestach. Ďalších osem miest bude bez rezervácie. V nedeľu budú môcť obyvatelia využiť možnosť rezervácie termínu na všetkých odberových miestach, z toho na siedmich bude kombinovaný režim, v ktorom sa budú vybavovať aj záujemcovia bez rezervácie.

Odberové miesto v Malej Lehôtke je v sobotu bez rezervácií, v nedeľu je v kombinovanom režime. Odberové miesto na Ciglianskej ceste je bez rezervácie a bude v prevádzke len v sobotu. Počas víkendu budú na území mesta v prevádzke aj súkromné MOM.