Regióny Trenčín Prievidza

PRIEVIDŽANIA POZOR! Cestári začnú s rekonštrukciou mosta ponad Handlovku

Cestári začnú s rekonštrukciou mosta ponad Handlovku v Prievidzi. ZDROJ: TASR

PRIEVIDZA – Rekonštrukcia mostného telesa na ceste I/64 v Prievidzi ponad rieku Handlovka si vyžiada dopravné obmedzenia. Investorom stavby je Slovenská správa ciest (SSC), s prácami začne dodávateľ v pondelok (12. 9.), ukončiť by ich mal do polovice decembra. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

 

Práce rozdelili cestári do dvoch etáp. “V rámci prvej etapy od pondelka bude most prejazdný v oboch smeroch v upravenom dopravnom režime,” uviedol Ďureje.

V smere od Novák nebudú vodiči môcť pri jazde po ceste I/64 odbočiť doľava na Nábrežie sv. Metoda. Taktiež budú mať zákaz odbočiť doprava z Nábrežia sv. Cyrila na cestu I/64 (smer Trenčín a Nováky). “Obmedzené budú aj priechody pre chodcov na Nábreží sv. Metoda a Nábreží Jána Kalinčiaka v blízkosti mosta. V dobe rekonštrukcie tu bude platiť zákaz vstupu pre chodcov,” doplnil hovorca mesta.

Počas realizácie druhej etapy plánovanej od 26. októbra bude uzavretý jazdný pruh smerom na Žilinu. “Doprava bude vedená po obchádzkovej trase. Obchádzková trasa bude vedená na prejazd mestom v smere Prievidza – Žilina po južnom obchvate mesta, Lehotskej ulici, Ceste pod Banskou a Nábreží sv. Cyrila na cestu I/64,” dodal.

Investičnú akciu zabezpečujú cestári v rámci druhej fázy projektu modernizácie a rekonštrukcie mostov ciest prvej triedy v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Dodávateľovi prác zaplatia za rekonštrukciu telesa v Prievidzi v zmysle zmluvy o dielo 308.814,65 eura.