Regióny Trenčín

Prievidzská radnica investuje do opráv ciest a chodníkov takmer 350.000 eur

Zdroj: pixabay.com

PRIEVIDZA – Samospráva Prievidze plánuje pokračovať v opravách vybraných miestnych komunikácií a chodníkov na území mesta. Práce za 346.913,24 eura by mal dodávateľ zrealizovať ešte tento rok. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

 

Verejné obstarávanie na opravy ukončila samospráva v týchto dňoch, aktuálne čaká na podpis zmluvy o dielo. “Stavebné práce budú zahŕňať opravu komunikácií v rozsahu frézovania existujúcich povrchov a kladenie nových asfaltových vrstiev vrátane výškovej úpravy vpustov, poklopov a obnovy vodorovného dopravného značenia,” priblížil Ďureje.

Na chodníkoch podľa neho zabezpečí dodávateľ opravu pochôdznych vrstiev z asfaltobetónu alebo z betónovej dlažby a doplnení chýbajúce obrubníky.

Opravou prejdú miestne komunikácie na Svätoplukovej ulici pri lekárni, Ulici energetikov, Parkovej ulici, ulici J. L. Bellu a kruhovej križovatke na ulici A. Hlinku. Samospráva zabezpečí i opravy chodníkov vo vnútrobloku a pri obchodnom dome na Dlhej ulici, na ulici M. Mišíka, Športovej ulici, Baníckej ulici, ulici M. Rázusa, ulici P. J. Šafárika pri základnej škole, ulici E. M. Šoltésovej a Ružovej ulici.