Regióny Trenčín Prievidza

Prievidzskí seniori zo ZpS dostali druhú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Dano Veselský

PRIEVIDZA – Klienti a zamestnanci Zariadenia pre seniorov (ZpS) z ulice J. Okáľa v Prievidzi dostali v utorok (2. 3.) druhú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Očkovanie by mali v nasledujúcich dňoch absolvovať i seniori z objektu na ulici M. Rázusa, ktorý bol pre výskyt nového koronavírusu v karanténe.

 

Druhú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 dostali podľa odhadu ZpS všetci, ako v prvom kole, čo predstavuje 98 zo 160 klientov a 35 zamestnancov, pričom časť pracovníkov sa dala očkovať už skôr individuálne, povedal riaditeľ zariadenia Richard Fodor.

“Cítime záujem hlavne zo strany klientov, že sa chcú dať zaočkovať. Aj tí, ktorí sa nemohli v prvom kole, a noví, ktorí si to rozmysleli,” doplnil Fodor.

Vakcínu mali už dávnejšie dostať i klienti objektu na ulici M. Rázusa, pre nariadenú karanténu v súvislosti s výskytom nového koronavírusu to nebolo možné. “ZpS na M. Rázusa sme otvorili v piatok 26. februára, je to tam premorené. Po približne 40 dňoch by malo prísť k očkovaniu aj tamojších zamestnancov a klientov, ktorí o to budú mať záujem,” dodal riaditeľ.