Regióny Trenčín

Profesionálni i dobrovoľní hasiči likvidovali požiar rúbaniska

Ilustračné foto. ZDROJ: FB/HaZZ

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Päť profesionálnych hasičov z Považskej Bystrice s cisternovým vozidlom a štvorkolkou zasahovalo v utorok (28. 5.) popoludní pri požiari suchej trávy a konárov na rúbanisku v lesnom poraste v miestnej časti Šebešťanová. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

“Požiarisko bolo v priestore neprístupnom pre cisternovú hasičskú techniku, preto ďalej pokračovali pešo s jednoduchými hasebnými prostriedkami. Hasiace zariadenie bolo k požiarisku, ktoré sa rozprestieralo na ploche asi 40 x 25 metrov, dopravené pomocou štvorkolky,” uviedol Petrík.

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru použili na lokalizáciu požiaru lopaty spolu s vakmi a hasiace zariadenie zo štvorkolky, ktoré bolo priebežne dopĺňané vodou na hasenie požiaru z cisternového vozidla. Na miesto udalosti postupne prišli dobrovoľní hasiči z obcí Brvnište, Jasenica a Stupné.

“Po likvidácii požiaru hasiči požiarisko skontrolovali a následne odovzdali zástupcovi miestneho pozemkového spoločenstva, ktorý zabezpečil ďalší dohľad nad požiariskom. Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,” doplnil Petrík.