Regióny Trenčín Púchov

Púchovský Continental prerušuje prevádzku. Dôvodom ale nemá byť koronavírus

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

PÚCHOV – Jeden z najväčších zamestnávateľov na Považí pristupuje od dnešného dňa ku krátkemu prerušeniu prevádzky. O rozhodnutí spoločnosti Continental informovala verejnosť púchovská primátorka Katarína Heneková na oficiálnom facebookovom profile mesta Púchov. Tlačová hovorkyňa spoločnosti Katarína Pavlisová potvrdila, že od 19. do 22. marca bude zastavená výroba v závode na výrobu pneumatík pre osobné autá. K výraznejšiemu obmedzeniu prevádzky v oboch púchovských závodoch dôjde po 26. marci.

 

Oficiálnym dôvodom na prerušenie prevádzky nie je aktuálna epidemiologická situácia, ale podľa primátorky Henekovej pokles objednávok. “Na základe telefonátu s konateľmi spoločností Continental vám oznamujem, že z dôvodu poklesu objednávok bude prerušená výroba v závode Osobné pneumatiky, a to od 19. marca do 22. marca. Výroba bude opäť spustená v pondelok 23. marca,” uviedla vo svojom vyhlásení Heneková.

Podľa tlačovej hovorkyne Kataríny Pavlisovej robia v spoločnosti Continental Púchov všetko pre ochranu zdravia svojich zamestnancov. “Napriek mnohým prijatým opatreniam na minimalizovanie rizika šírenia pandémie globálne trhy reagujú poklesom požiadaviek na naše výrobky. Tento fakt spolu s našou zodpovednosťou za ochranu zdravia našich zamestnancov a ich rodín nás vedie k rozhodnutiu o zastavení výroby v závode Osobné pneumatiky, a to od 19. do 22. marca vrátane,” priblížila rozhodnutie firmy Pavlisová.

Závažnosť rozhodnutia si uvedomujú

Ako ďalej doplnila, následne bude výroba v tomto závode prerušená od 26. marca do 5. apríla. “Závod Nákladné pneumatiky prerušuje svoju výrobu na obdobie 27. marca – 13. apríla vrátane. Uvedomujeme si závažnosť prijatého rozhodnutia, ale za súčasnej situácie je to to najzodpovednejšie, čo môžeme pre našich zamestnancov a spoločnosť urobiť,” dodala Pavlisová.

Spoločnosť Continental vyrába v Púchove pneumatiky pre osobné vozidlá, nákladné vozidlá a autobusy a dopravné pásy. Okrem výroby sa Continental v Púchove venuje výskumno-vývojovým aktivitám v modernom Technologickom centre. V súčasnosti spoločnosť Continental v Púchove zamestnáva 4 950 zamestnancov.