Regióny Trenčín Púchov

Púchovský mestský bál zrušili z technických príčin, záujemcov zrejme odrádzalo vysoké vstupné

Zdroj: puchov.sk

PÚCHOV – Plesovú sezónu v Púchove už tradične zvykne otvárať Mestský bál pod organizačnou taktovkou mestskej samosprávy. Dvanásty ročník podujatia, ktoré bolo naplánované na sobotu 11. januára, však jeho organizátori z technických príčin zrušili. Riaditeľ mestskej spoločnosti Púchovská kultúra, s. r. o. Pavol Pivko odmietol pre agentúru SITA príčiny zrušenia tradičného podujatia bližšie špecifikovať, pravdepodobným dôvodom však bola 75-eurová cena vstupeniek, o ktoré nebol taký záujem ako v minulosti.

 

Mestský bál začali v Púchove organizovať pred pätnástimi rokmi, v rokoch 2010 – 2013 sa však plesové podujatie nekonalo hlavne pre nedostatočné priestorové možnosti. Po dostavbe mestského divadla sa už bály organizovali pravidelne začiatkom januára. Bál sa v poslednom období ocitol pod paľbou kritiky, keďže púchovská samospráva ho dotovala z mestského rozpočtu, navyše mestská spoločnosť Púchovská kultúra, s. r. o. ako organizátor vykazovala vo svojom celoročnom hospodárení stratu.

Napriek tomu sa firma pustila do prípravy 12. ročníka Mestského bálu a v predstihu objednala moderátora, tanečníkov i hudobných hostí, zaspievať mali Pavol Hammel a Kristína. Tí si nakoniec na druhú januárovú sobotu musia hľadať náhradný program, pretože počas Vianoc organizátori oznámili zrušenie podujatia z technických príčin.

Konateľ spoločnosti Pavol Pivko odmietol bližšie špecifikovať dôvody zrušenia a agentúre SITA poskytol strohé vyjadrenie. “Mestský bál 2020 bol zrušený z technických príčin, bez akýchkoľvek zmluvných pokút alebo sankcií pre spoločnosť Púchovská kultúra,” reagoval na naše otázky Pivko. Pravdepodobným dôvodom zrušenia mestského bálu je nedostatočný záujem zo strany verejnosti, cena vstupenky totiž oproti vlaňajšku stúpla z 50 na 75 eur.