RODINNÁ TRAGÉDIA: Majsterka Slovenska v basketbale zahynula pri nehode, potom prišla ďalšia rana

STARÁ TURÁ – Vianoce by mali byť sviatkami pokoja a pohody, ale osud to niekedy zariadi inak. Veľká a neopísateľná tragédia sa stala na Prvý sviatok vianočný na ceste medzi Starou Turou a Vaďovcami. O život tu prišla iba 24 ročná basketbalistka Radka Martinčičová. V snehovej fujavici nezvládla riadenia a po náraze do protiidúceho auta zomrela priamo namieste. 

 

Radka sa vracala domov k svojej mame, ale na šmykľavej ceste podcenila poveternostné podmienky aj stav vozovky.  “Podľa doterajších zistení mala 24-ročná vodička v tiahlej ľavotočivej zákrute dostať so svojím vozidlom šmyk, následkom čoho prešla na protismernú časť vozovky, na ktorej narazila do oproti jazdiaceho vozidla,” povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne Katarína Kuzmová. Iba zhodou okolností si tragická zrážka nevyžiadala viac obetí. Ako informujú noviny.sk v druhom aute sa viezla rodina s dvomi malými deťmi, pričom 29-ročný otec už nemal šancu reagovať a narazil do neovládateľného vozidla mladej vodičky.

 

Pri havárii zahynula mladá basketbalistka Radka Martinčičová. ZDROJ: fb MBK Stará Turá

Bočný náraz bol taký silný, že Radku z auta vymrštilo do krovia mimo cesty. “Na miesto sme vyslali tri posádky záchrannej služby. Žiaľ, u ženy po neúspešnej kardiopulmonálnej resuscitácii musel lekár konštatovať smrť,” vysvetlila Alena Krčová z Operačného strediska Záchrannej služby. Našťastie sa v druhom aute iba ľahšie zranila mladá matka a jej deti vo veku 10 a 6 rokov. “Ďalšia žena bola prevezená do nemocnice s poranením ruky, v nemocnici skončili po ošetrení aj dve maloleté deti,” skonštatovala Krčová pre noviny.sk.

 

Počas vianočných sviatkom zomrela nádejná basketbalistka a jej babka. ZDROJ: obeclubina.sk

Ako sa neskôr zistilo pri havárii zomrela 24 ročná rozohrávačka prvoligových basketbalistiek MBK Stará Turá Radka Martinčičová. V tíme bola kapitánka, pričom v roku 2015 vyhrala juniorské majstrovstvá Slovenska. Talentovaná basketbalistka reprezentovala Slovensko v roku 2016 aj na medzinárodnom turnaji v Moskve, kde na turnaji dvanástich univerzitných tímov skončilo Slovensko tretie. Rodinná tragédia je o to väčšia a šokujúcejšia, že deň po nehode 26.12. prišla Radkina mama Eva (52) nielen o dcéru Radku, ale aj o mamu Emíliu (76), babku vnučky Radky.

Ako napísal jej tréner Tomáš Kačmo Kačmarík, ostávajú už iba žiaľ a spomienky. “Ťažko sa tomu da uveriť. Radka nikdy v živote na teba nezabudnem. Úžasný človek, veľký srdciar a v našej najúspešnejšej sezóne kapitánka (moja pravá ruka) nášho víťazného družstva na MSR aj vo Švédsku. Pre mňa to boli doteraz najkrajšie časy pri basketbale a do veľkej miery vďaka tebe. Zažili sme spolu veľa krásnych chvíľ v basketbale aj mimo neho. Odchádzaš príliš skoro… odpočívaj v pokoji a dávaj na nás prosím tam z hora pozor. Budeš vždy v našich srdciach ❤❤. Navždy náš KAPITÁN”.

Viac o téme: basketbal, havária, MBK Stará Turá, nehoda, polícia, Radka Martinčičová, smrť, šmyk, snehová fujavica, Stará Turá, Tomáš Kačmo Kačmarík, tragédia, Vaďovce, vyšetrovanie

Súvisiace články