Regióny Trenčín

Silvestrovské oslavy v meste NEBUDÚ! Ušetrené peniaze venujú nemocnici

Ilustračné. Zdroj: wikipedia.org

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Pre nepriaznivú pandemickú situáciu ruší vedenie mesta v Považskej Bystrici silvestrovské oslavy aj novoročný ohňostroj. Ušetrené financie radnica venuje Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici.

 

Podľa primátora Karola Janasa mesto nemocnici pomáha dlhodobo, aj v minulom roku venovalo financie za zrušený ohňostroj na nákup potrebného vybavenia do nemocnice. „Tento rok sme sa dohodli s vedením nemocnice, že im kúpime štyri najmodernejšie polohovateľné postele, ktoré určite v tejto ťažkej situácii pomôžu,“ doplnil. Ide o sumu 15.000 eur, ktorá pokryje všetky náklady na nákup postelí.

Ako informoval riaditeľ nemocnice Igor Steiner, mesto dlhodobo podporuje považskobystrickú nemocnicu finančne i organizačne. Nové špičkové postele pôjdu na neurologickú jednotku intenzívnej starostlivosti pre pacientov s cievnymi mozgovými príhodami.

„Postele sú výborné v tom, že sú plne elektricky polohovateľné a spĺňajú najprísnejšie kvalitatívne parametre pre oddelenia intenzívnej starostlivosti,“ skonštatoval Steiner.