Regióny Trenčín Myjava

Školy sú v Myjave od pondelka zatvorené

Zdroj: TASR / AP

MYJAVA – Mesto Myjava po dohode s riaditeľmi škôl v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti zatvorilo na základe vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trenčíne od pondelka všetky materské školy (MŠ), prvý stupeň základných škôl (ZŠ) a základnú umeleckú školu. TASR o tom informoval hovorca mesta Martin Kovanič.

 

Ako doplnil, výchovno-vzdelávací proces bude prebiehať dištančne. “Pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry bude v prevádzke jedna trieda v MŠ v elokovanom pracovisku Hoštáky,” uviedol Kovanič.

Podmienkou nástupu detí a žiakov do škôl a školských zariadení pre zákonných zástupcov naďalej zostáva preukázanie sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu nie starším ako sedem dní, preukázaním sa dokladom o prekonaní ochorenia COVID–19 nie starším ako 90 dní, respektíve dokladom, že osoba bola zaočkovaná aj druhou dávkou vakcíny a od tohto očkovania uplynulo viac ako 14 dní.

Zákonný zástupca je povinný predložiť čestné vyhlásenie, v prípade pretestovania na odberných miestach v meste nie je potrebné doklad o pretestovaní predložiť škole. Túto povinnosť zabezpečí mesto, doklad z odberových miest mimo mesta je rodič povinný predložiť.