Šokujúce video! Zákrok policajtov voči bezbrannému mužovi rozhorčil ľudí po celom Slovensku

STARÁ TURÁ – Hrôzostrašné zábery zo Starej Turej sa šíria internetom. Šokujúce video zachytáva, ako policajt mláti bezvládneho muža. Ten sa vo videu proti úderom muža zákona len kryl rukami, ale márne. Schytal niekoľko kopancov a tvrdých rán do hlavy.

 

Na záberoch vo videu muž leží, keď k nemu pristúpi policajt, začne po ňom hádzať veci a schmatne ho za ramená. Bezvládny človek ledva stojí na nohách, keď v tom ho muž zákona opäť strčí. Nevyhol sa ani drzým slovám. ,,Postav sa. Vypadni!‘‘zareval policajt. Na celú situáciu sa nečinne prizeral ďalší muž zákona.

Muž, ktorý bol zrejme pod vplyvom alkoholu sa snažil brániť. Po ďalších úderoch od policajta kričal od bolesti. Po tom, čo schytal ešte jeden úder, policajt znovu neváhal a v bitke chcel pokračovať: ,,Ešte?‘‘ reval na muža. Ten sa snažil čo najrýchlejšie odísť. Policajt pozberal napadnutému veci a išiel mu ich zaniesť.

Video má na sociálnych sieťach tisíce zdieľaní. Rozhorčení ľudia začali okamžite reagovať. ,,Dúfam, že sú vyzlečení z uniformy, nech urobil čokoľvek, takto to správne nie je,‘‘ napísala Jana. ,,My povedzte, ako títo agresori prechádzajú cez psychotesty,‘‘ opýtal sa Jozef.

Vyhrážal sa zabitím

Trenčianska polícia si svojich policajtov bráni. Podľa nich bol napadnutý muž už 12-krát riešený políciou a v minulosti bol tiež odsúdený. Hliadkujúci policajti podľa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne dosahujú dlhodobo dobré výsledky.

Včera prijala polícia z Trenčína od zamestnanca obchodného domu Tesco hlásenie o krádeži alkoholu bezdomovcami. Na miesto vyslali hliadku. ,,Pri preverovaní oznámenia o podozrení zo spáchania trestného činu, pracovníci obchodného domu okrem iného uviedli, že majú z bezdomovcov strach. Správajú sa agresívne, obťažujú zákazníkov a nechávajú po sebe neporiadok,” uviedla trenčianska polícia.

Podľa slov krajskej polície, policajt upozornil 37-ročného muža na to, aby si po sebe odpratal neporiadok. Rovnako ho vyzval, aby z miesta odišiel. Ako uvádzajú, výzvy policajta neuposlúchol a ten sa ho rozhodol vyviesť. ,,Muž mal reagovať agresívne a mal klásť aktívny odpor. Policajt preto použil donucovacie prostriedky. Počas zákroku sa muž mal vyjadriť, že si policajta nájde, že vie, kde býva on aj jeho rodina,” dodala polícia.

Keďže sa objavili viaceré pochybnosti o policajnom zákroku, vec preveruje Úrad inšpekčnej služby rezortu vnútra. „Úrad inšpekčnej služby sa všetkými okolnosťami incidentu zaoberá. V súčasnosti príslušníci úradu vykonávajú všetky úkony potrebné pre rozhodnutie o ďalšom postupe vo veci,“ informuje Petra Friese z tlačového odboru rezortu vnútra

 

Záber z policajného zásahu. Zdroj: Michal Tóth

Viac o téme: aktualizované, bitka, krik, muž, napadnutie, polícia, reakcia, sociálna sieť, útok, Video, zásah

Súvisiace články