Regióny Trenčín Považská Bystrica Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel talentovaný tréner: Odišiel príliš SKORO! Prehral boj so zákernou chorobou

Ilustračná foto. Zdroj: archív regiony.zoznam.sk

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Slovenskú športovú scénu zasiahla veľmi tvrdá rana. Na svoj posledný odpočinok sa pobral futbalový tréner Martin Bednár. Musel sa pustiť do tvrdého zápasu, ktorý sa mu nepodarilo vyhrať, pretože ho premohla zákerná choroba. Svoje športové skúsenosti, ktoré získal aj v zahraničí, odovzdával niekoľko rokov aj futbalovým hráčom FK Beluša.

Smrť si prišla po obľúbeného trénera Martina Bednára v nedeľu 18. mája 2023, ktorý zomrel vo veku 45 rokov. Svoje detstvo prežil v Považskej Bystrici, kde sa začali jeho prvé hráčske pokusy. Keď mal osemnásť rokov, tak narukoval do Dukly Banská Bystrica. Neskôr si obliekal aj dresy tímov NCHZ Nováky, Artmedie Petržalka, Dunajskej Stredy, Prievidze a rakúskeho treťoligistu Würmly. Keď si založil rodinu a narodil sa mu syn, svoju aktívnu hráčsku kariéru zanechal a vrátil sa naspäť do Považskej Bystrice. Počas zvyšku svojho života sa venoval najmä trénovaniu futbalistov. Začínal vo futbalových kluboch v obciach Papradno a Brvnište, no napokon zakotvil v A-mužstve futbalového klubu Beluša.

Jeho odchod na večnosť nebol nečakaný, pretože bojoval so zákernou chorobou. Napriek tomu, to bola pre jeho rodinu a priateľov obrovská rana, ktorú sa budú snažiť prekonať. Jeho sestra mu verejne zanechala veľmi dojemné posledné slová: “Brácho, bojoval si statočne so zákernou chorobou. Nepodarilo sa ti nad ňou zvíťaziť, ale ukázal si, ako byť silným človekom. Nevzdávať sa a bojovať. Byť vďačný za každý prežitý deň v kruhu svojich najbližších, ktorí sme sa s láskou o teba starali do posledného výdychu. Povedal si mi, že budeš sa na nás dívať zhora, že budeš s nami.”