KORONAVÍRUS Najnovšie informácie z trenčianskej nemocnice

TRENČÍN – Situácia vo Fakultnej nemocnici Trenčín sa zlepšuje, klesá počet pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19 a aj počet zamestnancov, ktorí sú pre ochorenie a karanténu mimo služby. Informovala o tom hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Martina Holecová.

 

 

“Tešíme sa z priaznivejšej epidemiologickej situácie, ktorá sa odráža v znižovaní počtu hospitalizovaných pacientov s novým koronavírusom. Na základe zlepšujúcej sa epidemiologickej situácie postupne začneme s konsolidáciou reprofilizovaných lôžok na niektorých oddeleniach. Návrat do pôvodného režimu vrátane obnovy operatívy je však podmienený počtom pacientov s COVID-19 vyžadujúcich si napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Keďže máme k dnešnému dňu hospitalizovaných 11 pacientov na covidovom oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny a zároveň troch pacientov na ‘bielom’ oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, je náš anestéziologický tím aj naďalej veľmi vyťažený,” zdôraznila Holecová.

Vo Fakultnej nemocnici Trenčín je aktuálne hospitalizovaných 78 pacientov s ochorením COVID-19, z nich 11 je na umelej pľúcnej ventilácii. Ďalších 55 pacientov čaká na výsledky testov. Pre pacientov s ochorením na nový koronavírus majú momentálne voľných 35 lôžok a tri lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou.

“K dnešnému dňu máme z dôvodu karantény alebo práceneschopnosti z pracovného procesu vyradených 80 zamestnancov – sedem lekárov, 44 sestier a 29 ostatných zdravotníckych pracovníkov,” doplnila hovorkyňa.

Viac o téme: anesteziológia, COVID-19, Fakultná nemocnica Trenčín, hospitalizácia, lekár, ochorenie, oddelenie, pacienti, situácia, test, umelá pľúcna ventilácia, výsledok, zdravotná sestra, zlepšenie

Súvisiace články