Regióny Trenčín Trnava Myjava Senica

Testovalo sa aj tento víkend. Ľudia však teraz musia rátať so zmenami

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Martin Baumann

MYJAVA / SENICA – Možnosť otestovať sa v odberných miestach prevádzkovaných mestom Myjava využilo počas piatka a soboty (30. 4. – 1. 5.) 2887 ľudí.

 

Z nich 2187 prišlo na antigénové testovanie v piatok, 700 v sobotu. “Je to o 315 ľudí menej ako pred týždňom. Počas týchto dvoch dní potvrdili testy prítomnosť nového koronavírusu u desiatich testovaných ľudí. V piatok boli pozitívne testovaní šiesti návštevníci odberných miest, v sobotu pribudli ďalší štyria. Pozitivita dosiahla úroveň 0,34 percenta,” uviedol hovorca mesta Marek Hrin.

Predchádzajúci týždeň sa otestovalo 3202 ľudí a pozitívne testovaní boli 11 z nich, čo predstavovalo mieru pozitivity 0,34 percenta.

Mesto zároveň upozorňuje, že od pondelka nastáva zmena v testovaní na mestských odberných miestach. “Na štadióne bude fungovať v pondelok od 10.00 do 16.00 h, v utorok, stredu a vo štvrtok sa testovať nebude. Ďalšie testovanie tak bude možné až v piatok (7. 5.) od 10.00 do 20.00 h. V tento deň štandardne pribudnú aj odberné miesta v kultúrnom dome, na strednej priemyselnej škole a v centre voľného času. Tie budú otvorené od 15.00 do 20.00 h,” informoval hovorca mesta.

Ako doplnil, spoplatnenie testovania pre občanov s trvalým bydliskom mimo mesto Myjava sa bude vzťahovať už iba na pondelok. “V piatok je testovanie pre všetkých bezplatné a netreba sa naň vopred objednávať. V Nemocnici s poliklinikou Myjava zostáva režim testovania zachovaný a treba sa naň registrovať cez stránku korona.gov.sk,” uviedol Hrin.

Testovalo sa aj v Senici

Testovanie pokračovalo aj na šiestich odberných miestach, ktoré pripravilo mesto Senica. Využilo ich dokopy 3603 ľudí, z nich boli štyria s pozitívnym výsledkom, čo predstavuje mieru pozitivity 0,11 percenta.

Mesto od začiatku roka testovalo občanov vždy v sobotu vo svojich testovacích miestach. “Keďže je Senica od pondelka v červenej fáze COVID automatu, test platí najbližších 14 dní. To znamená, že v sobotu (8. 5.) sa testovať v mestom zriadených odberných miestach nebude. Kto bude test potrebovať, môže si ho zabezpečiť v štátom zazmluvnených odberných miestach,” uviedla hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Predchádzajúci víkend sa otestovalo 4176 ľudí a pozitívny výsledok mali šiesti z nich, čo predstavovalo mieru pozitivity 0,14 percenta.