Regióny Trenčín

Trenčianska radnica chce vybudovať v Zlatovciach záchytné parkovisko

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

TRENČÍN – Trenčianska radnica chce vybudovať  v časti Zlatovce záchytné parkovisko s 50 až 60 parkovacími miestami. S výstavbou by chceli začať v druhej polovici tohto roka.

 

Ako informovalo mesto Trenčín na svojej webovej stránke, záchytné parkoviská v meste by mali odľahčiť dopravu v centre mesta od množstva áut. Parkovanie na nich bude bezplatné. Parkovisko v Zlatovciach pri železničnej stanici bude mať plochu 1680 štvorcových metrov, mesto ročne zaplatí nájomné vo výške 370 eur.

Podľa vedúceho útvaru mobility trenčianskej radnice Róberta Hartmanna náklady na vybudovanie záchytného parkoviska predstavujú asi 175.000 eur. Po vybudovaní záchytného parkoviska tu bude mesto zabezpečovať celoročnú údržbu na vlastné náklady bez oprávnenia vyberať platby za dočasné parkovanie vozidiel.

„V pláne je aj vybudovanie ďalších záchytných parkovísk tak, aby boli v každej mestskej časti – na Ulici pred poľom pri kruhovom objazde a aj na Biskupickej ulici pri novom cestnom moste. Za záchytné parkovisko môžeme už dnes považovať časť Východnej ulice,“ uviedol Hartmann. Uvažuje sa aj o ďalšom záchytnom parkovisku, pravdepodobne v blízkosti priemyselného parku.

V centre Trenčína už funguje záchytné parkovisko pri krytej plavárni, ktoré je ale v súčasnosti čiastočne obsadené strediskom na PCR testovanie.