Regióny Trenčín

Trenčianska radnica zrevitalizovala za takmer státisíce vnútroblok Východná

Zdroj: trencin.sk

TRENČÍN – Trenčianska radnica ukončila práce na revitalizácii vnútrobloku Východná. Vnútroblok s rozlohou viac ako 1100 štvorcových metrov zrevitalizovalo mesto aj z eurofondov a prostriedkov zo štátneho rozpočtu.

 

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, pôvodný mobiliár a spevnené plochy nahradili nové komunikácie, detské ihrisko, oddychová zóna, nová zeleň i osvetlenie. Medzi obytnými domami vybudovali 138 metrov dlhý chodník. Po otvorení budú mať deti k dispozícii deväť herných prvkov – hojdačky, preliezačky, fitnes kladinu a hrazdu a tiež lavičky s operadlom. Ihrisko je oplotené, vstupuje sa doň cez bránku.

  „V území sú integrované prvky zelenej a sivej infraštruktúry pre trvalo udržateľné hospodárenie so zrážkovými vodami. Vsakovaniu dažďovej vody budú napomáhať protierózne ryhy. Okolo ihriska i na svahoch pod ním sú vysadené nové jablone, javory, čerešne a kry,“ uviedla hovorkyňa. Na komplexnú revitalizáciu vnútrobloku Východná dostalo mesto Trenčín nenávratný finančný príspevok takmer 272 000 eur, radnica investovala z vlastných zdrojov viac ako 14 000 eur.