Regióny Trenčín

Trenčianski policajti odhalili minulý týždeň počas akcie na železniciach v TSK 29 priestupkov

Poľský vodič kamióna šoféroval v Dolnom Kubíne s viac ako tromi promile
Ilustračné. Poľský vodič kamióna šoféroval v Dolnom Kubíne s viac ako tromi promile. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

TRENČÍN – Takmer tri desiatky priestupkov zistili minulý týždeň železniční a dopravní policajti v Trenčianskom samosprávnom kraji počas mimoriadnej bezpečnostnej akcie na kritických miestach železničnej infraštruktúry. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

 

“V rámci akcie Týždeň bezpečnosti na železnici policajti skontrolovali celkom 70 priecestí a v rámci kontrol kritických miest železničnej infraštruktúry skontrolovali taktiež 29 miest (tunely, mosty). Počas týždňovej akcie policajti zistili celkom 29 priestupkov, z toho počtu ich bolo 27 vybavených v blokovom konaní. Okrem toho železniční policajti zistili páchateľa trestného činu výtržníctva,” uviedla hovorkyňa.

Ako dodala, na policajnej akcii v TSK sa zúčastnilo 35 železničných a päť dopravných policajtov. “V rámci akcie policajti vykonali 116 dychových skúšok u vodičov motorových a nemotorových vozidiel. V dvoch prípadoch boli skúšky pozitívne na prítomnosť alkoholu, konkrétne u cyklistov. Súčasne policajti vykonali 42 dychových skúšok u rušňovodičov a 81 dychových skúšok u ostatných zamestnancov majúcich vplyv na železničnú dopravu. Všetky tieto dychové skúšky boli negatívne,” uzavrela Kuzmová.