Regióny Trenčín

Trenčiansky kraj ponúka prebytočné internáty na karanténne účely. Dokážu ubytovať vyše 150 ľudí

Zdroj: FB / Trenčiansky samosprávny kraj

TRENČÍN – Tri nevyužívané bývalé stredoškolské internáty ponúkne Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ministerstvu vnútra alebo samosprávam na vytvorenie karanténnych priestorov. Na brífingu po zasadnutí krízového štábu o tom informoval predseda TSK Jaroslav Baška. Kraj ponúkne ministerstvu vnútra a samosprávam kapacitu 157 lôžok.

 

Trenčiansky kraj má aktuálne na rôznych miestach bývalé stredoškolské internáty, ktoré dnes eviduje ako nepotrebný majetok. “Rozhodli sme sa vyčleniť tri takéto internáty, ktoré môžu byť použité na vybudovanie karanténnych stredísk. Pre severnú časť kraja je to bývalý internát po Strednej odbornej škole sklárskej v Lednických Rovniach s kapacitou 54 lôžok, na hornej Nitre internát Strednej odbornej školy v Handlovej s 30 lôžkami a v Novom Meste nad Váhom internát Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Piešťanskej ulici, kde je možné ubytovať 73 ľudí,” informoval Baška.

S výnimkou internátu v Lednických Rovniach sú tieto ubytovacie zariadenia vybavené posteľami i nábytkom. “Prebytočné nehnuteľnosti ponúkneme ministerstvu vnútra a jednotlivým samosprávam, aby tam mohli prevádzkovať zariadenie pre tých, ktorí majú povinnosť absolvovať v tejto mimoriadnej situácii karanténu. Priestory ponúkneme do výpožičky a nebude treba za ne platiť nájom,” dodal predseda TSK.