Regióny Trenčín

Trenčín má posledných 15 reprofilizovaných lôžok pre pacientov s COVID-19

Zdroj: FB / Fakultná nemocnica Trenčín - oficiálna stránka

TRENČÍN – Vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín je aktuálne hospitalizovaných 154 pacientov s ochorením COVID-19. Z nich je 13 napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Martina Holecová.

 

Počet hospitalizovaných pacientov a pacientov na umelej pľúcnej ventilácii je približne na rovnakej úrovni ako minulý týždeň.

„Pre pacientov s novým koronavírusom sme reprofilizovali 169 lôžok, k dispozícii je ešte 15 lôžok. FN Trenčín disponuje 38 prístrojmi na umelú pľúcnu ventiláciu, ktoré sú umiestnené na bežnom – ‘necovidovom’ oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), COVID OAIM a jednotkách intenzívnej starostlivosti. Na COVID OAIM máme aktuálne 13 pacientov, všetci sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla Holecová.

Vo FN Trenčín stúpol počet zdravotníkov, ktorí sú pre ochorenie COVID-19 a karanténu mimo pracovného procesu. Kým pred týždňom bolo mimo práce 103 zamestnancov, momentálne ich je 125 (14 lekárov, 49 sestier a 62 ostatných zdravotníckych pracovníkov).

Vakcinačné centrum FN Trenčín podalo od začiatku očkovania 27.707 vakcín, z nich 2378 podali v zariadeniach sociálnych služieb a 6474 v rámci víkendových očkovaní v mestskej športovej hale.