Regióny Trenčín

Trenčín po polročnej prestávke otvoril krytú plaváreň

Zdroj: pixabay.com

TRENČÍN – Trenčianska radnica otvorila v stredu (2. 9.) po takmer polročnej prestávke krytú plaváreň. Pre verejnosť bola zatvorená od 9. marca.

 

Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, návštevníkov privítajú vynovené priestory. Kapacita plavárne nie je obmedzená, výška vstupného ani otváracie hodiny sa nemenili.

„Počas odstávky sa okrem bežnej údržby vynovili šatne a sčasti i bazénová hala. V šatniach mužov i žien sú nové skrinky s elektronickým uzamykaním. Sociálne zariadenia dostali novú dlažbu. Opravila sa hydroizolácia a vyčistila sa vzduchotechnika. Lavičky okolo bazénov majú nový náter, bazény sú vyčistené. Vodu v nich hygienici skontrolovali,“ priblížila hovorkyňa.

Ako dodala, ešte niekoľko dní sa budú dokončovať práce na ochladzovacích bazénoch v saunách tak, aby boli pohodlnejšie a vybavené novými kachličkami. Permanentky, ktoré si návštevníci plavárne kúpili v tomto roku, budú môcť využívať i v roku 2021.

„Upozorňujeme rodičov detí, ktoré navštevujú plavecké kurzy, tréningy, že do bazénovej haly môže s dieťaťom vojsť len jedna sprevádzajúca osoba,“ zdôraznila Ságová.