Regióny Trenčín Bánovce nad Bebravou

V bánoveckej nemocnici liečia len dvoch ľudí s ochorením COVID-19

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou sa postupne vracia do štandardného režimu. Už niekoľko týždňov eviduje zlepšovanie pandemickej situácie, klesá tam i počet pacientov a zamestnancov pozitívnych na nový koronavírus. Zdravotnícke zariadenie tiež postupne zvyšuje počet plánovaných operácií.

 

“Aj po ďalšom týždni môžem s radosťou skonštatovať zlepšenie pandemickej situácie. K strede poskytujeme zdravotnú starostlivosť dvom pacientom s ochorením COVID-19, žiadny z pacientov nie je suspektný,“ uviedla riaditeľka nemocnice Mina Bobocká.

Nemocnica ešte podľa nej eviduje šiestich zamestnancov s ochorením COVID-19, nikto nie je s podozrením na nový koronavírus v preventívnej karanténe. Zdravotnícke zariadenie sa vracia do štandardného režimu aj v oblasti plánovaných operácií.

“Za apríl zaočkovali vo vakcinačnom centre bánovskej nemocnice takmer 1250 ľudí prvou a vyše 2330 ľudí druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Celkovo tam od spustenia vakcinácie do 1. mája zaočkovali takmer 8500 záujemcov,” dodala Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, pod ktorú bánovská nemocnica patrí. V zdravotníckom zariadení naďalej zostávajú v platnosti protipandemické opatrenia, rovnako tam platí i zákaz návštev.