Regióny Trenčín Púchov

V belušskej miestnej časti Hloža vyrástol nový športový areál

Športový areál.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

BELUŠA – Priestor pre šport i zábavu ponúka nový športový areál v Hloži, ktorá je miestnou časťou obce Beluša v Púchovskom okrese. Ihrisko s umelou trávou zafinancovali sponzori, obec zo svojho rozpočtu zaplatila 20.000 eur za hracie zostavy.  

 

Ako informoval prednosta obecného úradu Patrik Štrbák, obec ešte v roku 2017 kúpila za 40.000 eur od majiteľov pozemky, na ktorých vyrástol športový areál na ploche viac ako 13.000 štvorcových metrov. Momentálne je jeho súčasťou dokončené ihrisko s umelou trávou, detské ihrisko s množstvom hracích prvkov a v procese budovania je pumptrackové ihrisko.

“Veľké ihrisko s umelou trávou o rozlohe 50 x 60 metrov bolo vybudované vďaka sponzorom a poskytuje priestor na rôzne loptové hry. Pre malé deti je určené veľké detské ihrisko s drevenými hracími prvkami – vláčik, dvojhojdačka, prevažovacia hojdačka, lanová veža, hojdačka, lezecká stena, kolotoč, veža so šmýkačkou a hradom. Súčasťou ihriska sú aj lavičky a odpadkové koše,” doplnil Štrbák.

Ako dodal, po získaní dotácie z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR pribudne v športovom areáli pumptracková dráha. Pri priaznivom vývoji by ju chceli dokončiť na budúci rok.