Regióny Trenčín Dubnica nad Váhom

V Dubnici sa začína revitalizácia vnútrobloku sídliska za 600 – tisíc eur

Ilustračné. ZDROJ: zpiestan.sk

DUBNICA NAD VÁHOM – Demontážou detského ihriska odštartujú v najbližších dňoch prípravné práce na revitalizácii vnútrobloku na sídlisku Pod hájom v Dubnici nad Váhom. Revitalizácia, na ktorú získalo mesto nenávratný finančný príspevok vo výške 600.000 eur, sa začne v marci. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Valuchová.

 

Súčasťou revitalizácie bude podľa nej rekonštrukcia detského ihriska, vybudovanie workoutového ihriska a prvkov pre seniorov. Na multifunkčnom ihrisku pre loptové športy vymenia sieť. Pozornosť sa bude venovať aj zeleni – vysadia nové stromy a kry, doplnia odpadovú infraštruktúru, lavičky či informačné tabule. Súčasťou areálu bude aj malý amfiteáter a trampolíny.

Podľa vedúcej referátu životného prostredia dubnickej radnice Janky Beniakovej Dubničania by mali rešpektovať zákaz vstupu na detské ihrisko, na ktorom začnú pracovníci technických služieb mesta s postupnou demontážou hracích prvkov.

“Vstupy na ihrisko budú vyznačené páskou s oznamom o zákaze vstupu. Z dôvodu bezpečnosti prosíme obyvateľov, aby ihrisko nevyužívali a ani na jeho plochu nevstupovali,” zdôraznila Beniaková.