Regióny Trenčín

V Handlovej začali s opravami výtlkov

V Handlovej začali opravovať výtlky. ZDROJ: TASR/Alexandra Moštková

HANDLOVÁ – Zamestnanci mestskej spoločnosti Hater-Handlová začali v týchto dňoch s opravami výtlkov na komunikáciách v centre mesta a jeho širšom okolí. Práce im umožnili zásoby studenej asfaltovej zmesi z minulého roka, ako i priaznivé klimatické podmienky. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

 

Akútne opravy studenou asfaltovou zmesou bude Hater vykonávať v centre mesta postupne do vyčerpania minuloročných zásob zmesi. “Celkové opravy výtlkov bude mesto realizovať po spustení výroby asfaltu dodávateľskou spoločnosťou a za vhodných klimatických podmienok. Tie zvyčajne nastanú po ukončení zimného obdobia v marci a apríli,” avizovala Paulínyová.

Zamestnanci mesta z oddelenia výstavby podľa nej v súčasnosti vykonávajú obhliadky mestských komunikácií. “Mesto bude opravovať výtlky, teda lokálne narušenia povrchu ciest, ktoré majú plochu približne jeden štvorcový meter a hĺbku od dvoch do desiatich centimetrov, po skončení zimnej údržby, keď vykoná obhliadku niekoľkých desiatok kilometrov komunikácií, ktoré má v správe,” doplnila.

Na celkové opravy výtlkov mesto vyčlenilo vo svojom tohtoročnom rozpočte spolu 20 000 eur.