Regióny Trenčín Dubnica nad Váhom

V meste klesla úmrtnosť, viac bolo sobášov i prisťahovalcov

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

DUBNICA NAD VÁHOM – V Dubnici nad Váhom klesol tento rok v porovnaní s minulým rokom počet úmrtí i rozvodov, radnica zaznamenala viac sobášov i vyšší počet prisťahovaných obyvateľov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Valuchová.

 

“Od začiatku roka do 12. decembra zomrelo v Dubnici nad Váhom 215 obyvateľov, čo je o 40 menej ako minulý rok. Narodilo sa 175 detí, v porovnaní s minulým rokom ide o mierny pokles. Najčastejšie mená novorodencov boli Samuel, Oliver, Oskar, Adam či Dávid, z dievčenských mali najvýraznejšie zastúpenie Elišky, Kristíny, Viktórie, Niny a Lindy,” uviedla hovorkyňa.

Do Dubnice sa podľa nej v tomto roku prisťahovalo 231 obyvateľov, čo znamená medziročný nárast o 50. V porovnaní s predchádzajúcim rokom však stúpol aj počet odsťahovaných občanov, ktorých bolo v tomto roku 457. V Dubnici nad Váhom žilo k 12. decembru 22.353 obyvateľov.

“Stúpajúcu tendenciu sme zaznamenali v počte sobášov v meste. Svoje áno si cirkevne či úradne odprisahalo 94 párov, čo je o osem viac ako v minulom roku. Mierne sa znížil počet rozvodov. V roku 2022 sa rozviedlo 34 spoluobčanov, rok predtým 37,” doplnila Valuchová.