Regióny Trenčín Bánovce nad Bebravou

V meste začali s výstavbou nájomného bytového domu

SOU, Na Pántoch, Rača, opustená budova, sprejeri, ľudia bez domova
Ilustračné. Ubytovňa Hviezda. Zdroj: zregiony.sk BP

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU –  Mesto Bánovce nad Bebravou začalo v týchto dňoch s výstavbou nájomného bytového domu na Svätoplukovej ulici. Práce si nevyžiadajú dopravné obmedzenia, samospráva však vyzýva obyvateľov k zvýšeniu opatrnosti v blízkosti staveniska. Informovala o tom v piatok radnica v tlačovej správe.

 

“Dom s 22 bytmi sa bude nachádzať v blízkosti už existujúcich mestských bytových domov,” konkretizovala radnica.   V súvislosti s prácami samospráva žiada občanov o zvýšenie opatrnosti v blízkosti staveniska a obyvateľov okolitých bytových domov o trpezlivosť. “Premávka na miestnej komunikácii pri stavenisku nebude obmedzovaná, treba však rátať s pohybom vozidiel a stavebných mechanizmov zabezpečujúcich výstavbu,” ozrejmila.

Výstavbu bytového domu realizuje samospráva s podporou Ministerstva dopravy SR a Štátneho fondu rozvoja bývania. Zmluvu na projektovú dokumentáciu a výstavbu nájomného domu s 22 bytmi na Svätoplukovej ulici uzatvorila radnica s dodávateľom stavby ešte v roku 2021. V zmysle štvrtého dodatku k zmluve o dielo má zaplatiť 1.823.956 eur.