Regióny Trenčín Prievidza

V MHD by mali cestujúci zaplatiť za lístok i cez mobilný telefón

Zdroj: pixabay.com

PRIEVIDZA – Cestujúci by mohli v autobusoch mestskej hromadnej dopravy v Prievidzi a Bojniciach v budúcnosti zaplatiť za lístok prostredníctvom mobilného telefónu. S projektom prišla súkromná spoločnosť, prievidzská samospráva s ňou uzatvorí zmluvu o budúcej zmluve pri realizácii projektu. Rozhodli o tom tamojší mestskí poslanci na svojom rokovaní tento týždeň.

 

“Cieľom tohto projektu je zaviesť platbu mobilom v autobusovej doprave a ponúknuť cestujúcim komplexný produkt v zmysle mobility ako služby. Ide aj o spracovanie analýzy s cieľom získavania dát o pohybe obyvateľstva, toku verejnej dopravy, ktoré sa využijú na lepšie plánovanie projektov realizovaných v meste za účelom skvalitnenia života obyvateľov mesta,” povedal vedúci referátu pre projekty a investície mesta Ivan Benca.

Platbu za lístok prostredníctvom mobilu chce v prievidzskej MHD zabezpečiť žilinská spoločnosť TransData, ktorá na svoj projekt Inteligentná verejná doprava v meste Prievidza získala dotáciu od Ministerstva hospodárstva SR. S mestom plánuje uzatvoriť zmluvu o budúcej zmluve pri realizácii projektu a následne i zmluvu o spolupráci. Prípravné práce na spustení systému zabezpečuje žilinská firma v spolupráci s dopravcom SAD Prievidza od začiatku tohto roka. Deklarovala, že pilotnú prevádzku systému plánuje spustiť v máji.