Regióny Trenčín Myjava

V Myjave začal fungovať sociálny taxík

Zdroj: pixabay.com

MYJAVA – Mesto Myjava pripravilo od mája pre obyvateľov službu sociálneho taxíka, ktorý bude k dispozícii pre obyvateľov Myjavy a Turej Lúky. TASR o tom informoval hovorca mesta Marek Hrin.

 

Sociálny taxík budú môcť využívať obyvatelia mesta vo veku nad 75 rokov. “Takisto ho môže využiť aj občan, ktorý má ťažké zdravotné postihnutie a zároveň je odkázaný na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom,” uviedol Hrin.

Myjavčania spĺňajúci stanovené kritériá budú môcť využívať na sociálny taxík dotáciu od samosprávy vo výške desiatich eur na mesiac. Tento kredit im bude dopĺňaný na mestskú kartu, ktorú občan získa pri podávaní žiadosti.

“Mestské karty vydá oddelenie sociálnych služieb. Pri objednaní sociálneho taxíka sa občan preukáže mestskou kartou, z ktorej bude odrátaný aktuálny poplatok za dopravu. Na mestskú kartu bude držiteľovi dobitý kredit vo výške maximálne desať eur na jeden mesiac. Nevyčerpaný kredit sa neprenáša do ďalšieho mesiaca,” doplnil hovorca mesta. Bližšie informácie sa občania dozvedia na oficiálnej stránke mesta.