Regióny Trenčín

V Prievidzi rekonštruujú cesty. Bude to stáť viac ako 200-tisíc eur

V Prievidzi budú rekonštruovať cesty. ZDROJ: TASR/František Iván

PRIEVIDZA – Mesto Prievidza začalo s jarným počasím práce na rekonštrukciách ciest a chodníkov. Do opráv vybraných miestnych komunikácií investuje viac ako 214 000 eur. Práce si vyžiadali i obmedzenie dopravy. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

 

“Predmetom prác je odstránenie jestvujúcich krytov, rekonštrukcia obrubníkov, lokálna rekonštrukcia poškodených podkladových vrstiev a položenie nových asfaltov,” uviedol referent výstavby z oddelenia výstavby a životného prostredia mestského úradu v Prievidzi Martin Hammer.

Rekonštrukciou prejdú cesty a priľahlé chodníky na Ulici M. Mišíka, Ulici J. L. Bellu, Ulici D. Kubíka, časť Mojmírovej ulice a ulice Pod hrádkom. S prácami začal dodávateľ v desiatom kalendárnom týždni, dokončiť ich má v polovici apríla.
Stavebné práce si vyžiadali i uzáveru, úplné vylúčenie dopravy a možnosti parkovania na priľahlých spevnených plochách a parkoviskách. “Keďže ide o uzávery ciest a chodníkov, je potrebné aby vodiči a ostatní účastníci cestnej premávky vrátane chodcov dodržiavali obmedzenia vyplývajúce z povahy prác a rešpektovali zmeny organizácie dopravy v zmysle prenosného dopravného značenia,” dodala Krajčiová.

Mesto do rekonštrukcie ciest investuje 214 642,94 eura, dodávateľom prác je spoločnosť Strabag.