Regióny Trenčín

V Trenčianskom kraji sa začali opravy ciest II. a III. triedy za takmer 7,5 milióna eur

Zdroj : FB / Trenčiansky samosprávny kraj

TRENČÍN – Trenčiansky samosprávny kraj začal v piatok so súvislými opravami ciest II. a III. triedy v celom kraji. Konzorcium firiem Doprastav, Eurovia a Strabag má ako zhotoviteľ opraviť počas 20 pracovných dní takmer 60 kilometrov ciest.

 

Ako informoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja  Jaroslav Baška, kraj počas tohtoročného leta zafinancuje zo svojho rozpočtu súvislé opravy 40 úsekov ciest za takmer 7,5 milióna eur. „Zmluva s konzorciom hovorí, že to má byť hotové za 20 pracovných dní. Budú tam určité výnimky pre cyklistické preteky, prípadne dokončovanie chodníkov a reguláciu potoka. Som rád, že sa nám práce podarilo vysúťažiť tak, aby sa mohli robiť cez leto, keď je stabilnejšie počasie a cesty II. a III. triedy sú voľnejšie,“ priblížil Baška.

Zdroj : FB / Trenčiansky samosprávny kraj

Ako dodal, do súvislých opráv ciest II. a III. triedy ide z rozpočtu samosprávneho kraja v tomto roku historicky najviac financií. „Žiadny úsek cesty nebude počas rekonštrukcie úplne uzavretý, vždy sa bude pracovať len na polovičnom profile. Prosím vodičov o pochopenie a opatrnosť počas rekonštrukčných prác,“ doplnil predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Najviac úsekov – deväť, opravia v Trenčianskom kraji v okrese Považská Bystrica. Po päť úsekov ciest opravia v okresoch Bánovce nad Bebravou, Prievidza a Trenčín, po štyri v okresoch Myjava, Ilava a Púchov. Najväčší objem financií pôjde do rekonštrukcie v okresoch Partizánske 1,1 milióna eur a Trenčín 1,04 milióna eur.

Zdroj : FB / Trenčiansky samosprávny kraj