V Trenčíne chcú zrevitalizovať park na Námestí sv. Anny

TRENČÍN – Trenčianska radnica chce za 900 000 eur bez DPH zrevitalizovať priestor na Námestí sv. Anny. Zámer na vyhlásenie verejného obstarávania schválilo v stredu (29. 5.) Mestské zastupiteľstvo v Trenčíne.

Ako informoval vedúci útvaru investícii mestského úradu v Trenčíne Ján Korienek, priestor na Námestí sv. Anny je vymedzený cestnými komunikáciami, ktoré nadväzujú na Legionársku, Súdnu a Jilemnického ulicu. Súčasťou parku s lipami pred Krajským súdom Trenčín je aj pamätník obetiam komunizmu.

“Aktuálne je priestor málo využitý. Cieľom revitalizácie je zmeniť tento priestor z dopravného a pešieho koridoru na čiastočne oddychovú pešiu zónu. Územie bude mať charakter mestského parku menších rozmerov, hlavná oddychová zóna bude pod existujúcimi lipami,” povedal Korienek.

Revitalizáciu chcú financovať z Programu Slovensko v rámci výzvy na predkladanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na Európske hlavné mesto kultúry Trenčín 2026, 85 percent nákladov by mali hradiť z eurofondov, sedem percent zo štátneho rozpočtu a osem percent pôjde z rozpočtu Trenčína.

Súčasťou prác bude najmä výsadba nových stromov, úprava pozemných komunikácií, nové verejné osvetlenie, mobiliár, prvky drobnej architektúry a mobiliár pre cyklistov.

Viac o téme: námestie, revitalizácia, Trenčín

Súvisiace články