Regióny Trenčín

V Zlatovciach pribudne bytový komplex so 111 bytmi

Ilustračné foto. Zdroj: archív zregiony.sk

TRENČÍN – V Zlatovciach sa pripravuje výstavba bytového komplexu so 111 bytmi. Bytový komplex bude vybudovaný na ploche bývalého futbalového ihriska na Veľkomoravskej ulici.

 

V polovici roka 2024 by v trenčianskej mestskej časti Zlatovce malo pribudnúť 111 bytov. Zámer výstavby komplexu troch bytových objektov už investor v rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) predložil odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Trenčíne. Celkový rozpočet výstavby je vyčíslený na 4,8 milióna eur. Investor predpokladá začiatok výstavby celého obytného súboru v máji budúceho roka a stavebné práce by mali trvať dva roky.

Bytový komplex bude vybudovaný na ploche bývalého futbalového ihriska na Veľkomoravskej ulici. „Komplex pozostáva z troch bytových objektov, z ktorých dva sú orientované horizontálne a osadené na spoločnej dvojpodlažnej hmote parkovacieho domu. Tretí bytový objekt je riešený ako samostatne stojaci bodový bytový dom s dvanástimi nadzemnými podlažiami,” uvádza investor v zámere.

Projekt je plánovaný na ploche necelých 5-tisíc metrov štvorcových, zo 111 bytov by najväčšie zastúpenie mali mať dvojizbové byty, ktorých je naplánovaných 68. K dispozícii bude dovedna 153 parkovacích miest, z toho 102 v garáži.