Regióny Trenčín Myjava Top

Veľké VYKRÁDANIE BYTOV! Zlodeji sa činia: Na TOTO si dávajte POZOR, ak nechcete byť ďalšou obeťou

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

MYJAVA – Miestne zastupiteľstvo v Myjave varuje svojich občanov. Od ľudí totiž dostali viacero podnetov, že v ich meste má dochádzať k vykrádaniu bytov. Policajti preto varujú, na toto si dávajte pozor, aby ste sa nestali ďalšou obeťou krádeže.

 

Obyvatelia v Myjave majú strach. Už dlhšiu dobu sa totiž neznámy páchateľ pohybuje po meste a vykráda byty. O svoju skúsenosť sa podelil aj Tomáš. “Sme na prízemí, cez balkón zhodil na okne sieťku, otvoril si zavreté okno a cez neho (samozrejme, celý návod k otvoreniu zavretého okna nájdete na internete) si otvorili balkónové dvere. No vraj vykradli nedávno o ulicu vyššie za bieleho dňa aj vyššie byty, a to normálne cez dvere. Najprv som si myslel, že to mohli byť miestny vyfrckanci, no postupom času, keď sa nad tým zamýšľame, zdá sa nám skôr, že to je nejaká iná skupina, no my môžeme o tom len polemizovať,” poznamenal.

Podľa miestnych pritom nejde o ojedinelú krádež. “Len 5 bytov bolo na Vŕšku, jeden vraj pri Moviese, ďalší pokus na Partizánskej ulici. Každý by mal byť v strehu. Všetko ohlásiť na najvyšších miestach, všímať si neznámych podozrivých ľudí okolo barakov, vchodoch a podobne,” dodal Tomáš.

Ilustračná foto. ZDROJ: fb Polícia SR

Na krádeže upozorňuje aj miestne zastupiteľstvo, ktoré okamžite kontaktovalo políciu. “Samospráva v pondelok 26. septembra 2022 obdržala občiansky podnet upozorňujúci na vykrádanie bytov v Myjave. Následne požiadala o stanovisko Policajný zbor SR, aby mohla na tento problém občanov upozorniť.” Polícia v súčasnosti eviduje štyri prípady, ktoré sú však vo fáze vyšetrovania. Byty ale podľa policajtov nevykrádajú len v Myjave. Ďalšie prípady evidujú aj na iných miestach, ktoré však bližšie nešpecifikovali. “Ďalšie podrobnosti vzhľadom na stav vyšetrovania nie je možno poskytnúť,” poznamenali policajti.

Policajti ľudí upozorňujú!

Policajti v tejto súvislosti obyvateľov upozorňujú, aby si dávali pozor na to, koho do svojho bytu púšťajú. “Nepúšťajte do svojich bytoviek cudzie osoby, dbajte na to, aby vchodové dvere do bytových domov boli vždy zatvorené, majte v rámci možností zaistené dvere a okná. Buďte pozorní k svojmu okoliu a akékoľvek podozrivé situácie hneď hláste dispečingu mestskej polície,” poznamenali muži zákona.

Zároveň dodali, že ľudia majú byť ostražití a v prípade akýchkoľvek informácií, či spozorovaní podozrivej osoby, okamžite kontaktovali políciu.