Regióny Trenčín Prievidza Top

Veľký úspech Bojnického zámku: Americké noviny ho nazvali rozprávkou zo skutočného života

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

BOJNICE – Bojnický zámok je skutočnou pýchou Slovenska, ktorú ocenili už aj v zahraničí. Prekrásna stavba s modernými vežičkami očarí nejedného návštevníka rovnako, ako očarila aj anglickú novinárku.

 

Obľúbený Bojnický zámok  patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam Slovenska. Niet sa teda čomu čudovať, že si ho všimli aj v zahraničí, kde ocenili jeho rozprávkový charakter.  „Rozprávka zo skutočného života. Bojnický zámok na Slovensku je splneným snom pre milovníkov fantasy,“ napísala o našom zámku anglická spisovateľka Louise Baven pre americký portál theepochtimes.com.

Okrem toho tiež poznamenala, že „zámok je jedným z najnavštevovanejších na svete, uvítací státisíce turistov ročne. Jeho úchvatná rozprávková estetika z neho urobila obľúbené miesto na natáčanie fantasy filmov.“

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

Obľúbené miesto režisérov

Na Bojnickom zámku sa totižto nakrúcali mnohé filmy ako napríklad Šialene smutná princezná, v ktorom si zahrala aj obľúbená herečka Helena Vondráčková. Toto miesto však využil aj režisér Juraj Nvota, ktorý tu natáčal rozprávku  Johankino tajomstvo.

Priestor si ale nenechal ujsť ani taliansky režisér Lamberta Bava, ktorý tu natočil obľúbenú rozprávku detí, na ktorú sa môžeme tešiť každé Vianoce Fantaghíro. Taktiež priestor využili aj v seriáli Svet bez konca, kde sa zámok stal stredovekým sídlo anglických kráľov.

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

Rozprávky na zámku ožívajú

Čarovnú atmosféru zámku využili aj organizátori obľúbeného detského podujatia Rozprávkový zámok, na ktorý sa aj tento rok môžu tešiť všetky deti. V zámku totižto ožijú rozprávkové postavy spolu s ich príbehmi. „Rozprávkový zámok je špeciálny rozprávkový divadelný festival v podobe inscenovaného predstavenia,“ informovali o tom organizátori na webe Bojnického zámku.

Podujatie, ktoré sa uskutoční 8. 10 – 10.10 2021 a 15.10 – 17.10 2021, „patrí jednoznačne k najúspešnejším a najnavštevovanejším kultúrnym podujatiam na Slovensku. Podujatie Rozprávkový zámok jedinečnou formou spája kvalitné literárne scenáre s autentickým prostredím romantického Bojnického zámku,“ poznamenali organizátori.

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

Zámok však môžete navštíviť kedykoľvek a vychutnať si denné prehliadky v dvoch okruhoch a to v Galerijnom okruhu, kde návštevníkom predstavia rôzne expozície a v Zámockom okruhu, ktorý prebieha v miestnostiach Bojnického zámku. Počas letných mesiacov môžete využiť aj večernú prehliadku nádvoria spolu s multimediálnou prezentáciou.