Regióny Trenčín Handlová

Vianočnú výzdobu handlovská samospráva doplnila, viaceré prvky sa pokazili

Ilustračná fotografia, Zdroj: pixabay.com

HANDLOVÁ – Vianočnú výzdobu v Handlovej kompletne rozsvietia 6. decembra s príchodom Mikuláša. Tento rok ju samospráva doplnila o nové prvky, reagovala tak na skutočnosť, že viaceré komponenty z existujúcej sa po záručnej dobe pokazili. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

S inštaláciou výzdoby začala samospráva ešte v novembri. Prvé časti z nej tradične rozsvietila na budove mestského úradu počas Handlovských katarínskych dní 22. novembra. “Vianočnú výzdobu vrátane centrálneho stromčeka kompletne rozsvietime 6. decembra. Vtedy príde do Handlovej i Mikuláš so svojou vianočnou rozprávkou. Zhasnutá bude 6. januára na Troch kráľov,” uviedla Paulínyová.

Problematiku výzdoby na vianočné obdobie podľa nej radnica rieši už od leta. “Ešte vlani sme informovali, že dekorácie sa postupne po záruke kazia. V tomto roku sa realizovala základná revízia a zistili sme, že opäť niečo z výzdoby ubudlo. Hľadali sme preto dodávateľa, ktorý by nám ponúkol vianočné dekorácie kompatibilné s tými, ktoré mesto má. Respektíve sme zadovážili tie, ktoré sú energeticky úspornejšie, nakoľko staršie boli žiarovkové,” ozrejmila.

Tisíce za výmenu ozdôb

Tento rok nebude v Handlovej svietiť banský huntík so svetelnou bránou, žiarovky sa pri skúške totiž už nerozsvietili. Na miesto, kde boli naň Handlovčania zvyknutí, bude premiestená jedna z 3D dekorácií, ktorá je plne funkčná a vlani bola pred Kostolom sv. Kataríny. Funkčný je i svetelný medveď, ako i niektoré farebné gule v centrálnej mestskej zóne. “Vzhľadom na nefunkčnosť dekorácií na stĺpoch verejného osvetlenia a ďalšej výzdoby mesto zakúpilo deväť prvkov s malými bielymi hviezdami. Šťastný Nový rok poprajeme Handlovčanom novým PF 2020, vymenili sme i hviezdu a reťaze na centrálny vianočný stromček. Novinkou sú i drobné vianočné hviezdy na šesť líp na Námestí baníkov,” priblížila hovorkyňa mesta.

Dodávateľ podľa nej vyšiel mestu v ústrety, úhradu za dekorácie tak bude realizovať v budúcom roku. “Náklady na doplnenie a opravu vianočného osvetlenia dosiahli 4700 eur bez dane z pridanej hodnoty,” dodala.