Regióny Trenčín Považská Bystrica

MIMORIADNE: Výbuch v detskom tábore, dve osoby utrpeli popáleniny

Ilustračný obrázok, Zdroj : FB / Horská záchranná služba

PODSKALIE – Dva záchranárske vrtuľníky zasahovali v piatok napoludnie v detskom tábore v obci Podskalie v Považskobystrickom okrese. Dve osoby utrpeli po výbuchu plynu popáleniny.

 

Ako informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air Transport Europe Zuzana Hopjaková, trenčianska posádka záchrannej zdravotnej služby zachraňovala 23-ročného muža, utrpel popáleniny druhého stupňa na 25 percentách povrchu tela. Leteckí záchranári z Nitry poskytovali pomoc 33-ročnej žene s popáleninami na 15 percentách povrchu tela.

„Obaja boli po primárnom ošetrení a podaní liečby v stabilizovanom stave a pri vedomí záchranárskymi vrtuľníkmi prevezení na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnici Bratislava – Ružinov,“ doplnila Hopjaková.

Podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky Aleny Krčovej zdravotní záchranári ošetrili muža a ženu, obaja mali popáleniny tváre. Po ošetrení ich previezli leteckí záchranári do nemocnice v Bratislave.

K výbuchu a popáleniu muža a ženy malo dôjsť počas manipulácie s plynovou fľašou. „Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Považskej Bystrici začal trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Okolnosti udalosti sú predmetom vyšetrovania,“ doplnila trenčianska krajská policajná hovorkyňa Danka Adámiková.