Regióny Trenčín Dubnica nad Váhom

Zatápanie podchodu pre peších by malo byť čoskoro minulosťou. Dôvodom je problém s vpustami

Zdroj: FB / Prezídium HaZZ

DUBNICA NAD VÁHOM – V podchode pre chodcov popod hlavnú dopravnú tepnu naprieč Dubnicou nad Váhom vzniká problém, ktorý sa pravidelne opakuje po prívalových dažďoch. Voda hromadiaca sa na parkovisku bezprostredne pri vstupe do podchodu steká po schodoch priamo do podchodu pre chodcov. Pred týždňom tu napríklad hasiči odčerpávali vodu siahajúcu do výšky 40 centimetrov. O pripravovaných riešeniach havarijnej situácie informovala hovorkyňa Dubnice nad Váhom Veronika Rezáková.

 

Problém so zatápaním podchodu pre chodcov popod Ulicu obrancov mieru trápi Dubničanov už niekoľko rokov. Jeho príčiny siahajú do čias, keď pri budove neďalekej banky zriadili parkovisko hraničiace so vstupom do podchodu. “Pri našej inšpekcii sme zistili, že príslušné kanalizačné vpuste na parkovisku plnia len funkciu akéhosi trativodu a nie sú pripojené do dažďovej kanalizácie,” diagnostikoval problém vedúci investičného oddelenia Mestského úradu v Dubnici nad Váhom Milan Blaško. Voda z parkoviska teda neodteká do kanalizácie, a hlavne v období prívalových dažďov sa na ňom hromadí a po schodoch steká do podchodu. Naposledy sa tak stalo 2. septembra popoludní, keď pätica dubnických hasičov na ploche niečo viac ako 100 metrov štvorcových dve hodiny nepretržite odčerpávala vodu siahajúcu do výšky 40 cm. “Musíme vyfrézovať priľahlé parkovisko, odvodniť ho a upraviť kanalizačný systém v tejto lokalite tak, aby mohla voda odtekať tam, kam má,” doplnil Milan Blaško.

Primátor Peter Wolf vidí za havarijnou situáciou závažné pochybenie zhotoviteľa podchodu. “Momentálne formou súťaže hľadáme zhotoviteľa prác, ktoré nám pomôžu problém odstrániť. Zatekanie podchodu by tak malo byť čoskoro minulosťou. Situáciu však vnímame ako závažné pochybenie zhotoviteľa podchodu, ako aj preberajúceho stavby. Bohužiaľ, takýchto zdedených problémov z minulosti máme v našom meste viac. Každý deň pracujeme na ich odstraňovaní a zabraňovaní vzniku škôd,” skonštatoval Peter Wolf. Podľa jeho slov by sa k úpravám kanalizačnej siete v blízkosti podchodu malo pristúpiť okamžite po vysúťažení dodávateľa.