Regióny Trenčín Top

Žena vyskočila zo strachu z okna bytu! Bála sa svojho druha

Ilustračná foto. FB Polícia Trnavský kraj

MYJAVA – Hrôzostrašný skutok sa odohral v jednom z Myjavských bytov. Žena zo strachu pred svojím agresívnym druhom vyskočila z okna. Našťastie, okno nebolo vysoko a pád prežila bez vážnejších zranení. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Novom Meste nad Váhom vzniesol 43 ročnému mužovi obvinenie pre zločin týranie blízkej osoby a zverenej osoby.

 

Psychické aj fyzické násilie bolo zrejme v domácnosti na bežnom poriadku. “Doposiaľ vykonaným vyšetrovaním bolo zistené, že obvinený muž spôsoboval fyzické a psychické utrpenie svojej družke a to tak, že ju opakovane fyzicky napádal a vulgárne jej nadával. Obvinený mal ženu podozrievať z toho, že má pomer s iným mužom. Počas pracovného týždňa jej mal neustále telefonovať a kontrolovať ju, čo robí, pričom mal vyžadovať od nej videohovory, aby videl čo robí a s kým je. Taktiež jej mal zakazovať sa stretávať s kamarátkami,” informovala o prípade trenčianska polícia na sociálnej sieti.

“Fyzické násilie v tejto rodine vyústilo až do toho, že poškodená v obave o svoj život a zdravie vyskočila cez okno von z bytu potom, ako obvinený mal zamknúť dvere bytu, zobrať jej kľúče a aj telefón. Žena si zavolala na pomoc políciu,” doplnila. Žena našťastie pád prežila, podľa našich informácií nie je ani hospitalizovaná v nemocnici.

Privolaná policajná hliadka muža zadržala a obmedzila na osobnej slobode. Vyšetrovateľ po spracovaní všetkých potrebných procesných úkonov spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. Na rozhodnutie o väzbe si počká obvinený v cele policajného zaistenia. Podľa polície bol obvinený muž už minulosti súdne trestaný za násilnú trestnú činnosť. “Tentoraz mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov,” uzavrela polícia v statuse.