Regióny Trenčín Považská Bystrica Top

Agresívne vyhrážky starostovi: OSKALPUJEM ŤA A DOBIJEM ŤA AKO PSA! Nezostalo len pri slovách

Ilustračná foto. ZDROJ: Unsplash.com/Markus Spiske

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Krušné chvíle zažíval starosta jednej z obcí v okrese Považská Bystrica. Neznámy muž sa mu totiž začal vyhrážať, že ho zabije. Situácia sa neustále stupňovala. Páchateľ sa dokonca začal vyhrážať aj rodine. 

 

Starosta jednej z obcí v okrese Považská Bystrica zažíval skutočne nepríjemné okamihy. Všetko to odštartoval nečakaný e-mail, v ktorom mu neznámy muž vulgárne nadával a urážal ho. Tým to však neskončilo. Vyhrážky na jeho osobu sa stupňovali a páchateľ sa začal vyhrážať aj jeho manželke či deťom. V jednom z takýchto e-mailov dokonca stálo, “normálne ťa prídem oskalpovať, normálne ťa dobijem ako psa.“ 

Podľa polície však muž zašiel ešte ďalej. “Konanie páchateľa nezostalo len pri emailoch. Pred rodinným domom starostu mal vymontovať zo zadného pravého kolesa auta ventil, následkom čoho pneumatika vyfučala. Starosta potom, ako toto konanie páchateľa videl, ho oslovil, pričom páchateľ sa mal začať k nemu približovať a kričať  ,,zabijem ťa, poď sem, nech ťa zabijem“. Potom ako starosta agresívnemu mužovi povedal, že zavolá na políciu, páchateľ od svojich vyhrážok upustil a z miesta ušiel,” informovala hovorkyňa trenčianskych policajtov Katarína Kuzmová.

Starosta sa po tomto incidente bál nielen o svoj život, ale aj o život svojej rodiny. Rozhodol sa preto okamžite kontaktovať policajtov. “Vzhľadom k tomu, že mal starosta dôvodnú obavu o svoj život a zdravie a rovnako mal strach o svoju rodinu, podal na muža trestné oznámenie. Polícia sa oznámením začala okamžite zaoberať a so súhlasom prokurátora páchateľa zadržala. Momentálne je umiestnený v cele policajného zaistenia,” dodala hovorkyňa.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Považská Bystrica už dokonca vzniesol obvinenie 37- ročnému mužovi pre prečin Nebezpečné vyhrážanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.