Regióny Trenčín

ŠOKUJÚCE INFORMÁCIE o tragickej smrti 18-ročného reprezentačného cyklistu

ZDROJ: fb Róbert Nagy (Bobo)

TRENČÍN – Pri tréningu v okolí Trenčína zomrel vo štvrtok predpoludním iba 18 ročný talentovaný cyklista a slovenský juniorsky reprezentant Róbert Nagy mladší. Podľa informácii zoznam.sk sú príčiny smrti mladého cyklistu mimoriadne tragické a šokujúce.

 

Róbert Nagy mladší bol vo štvrtok predpoludním na tréningu v okolí Trenčína a pri Motoreste Radar. Práve išiel na svojom bicykli smerom na Trenčianskemu Jastrabiu, keď prišlo k fatálnemu stretu 18-ročného nádejného športovca s kamiónom. “Robo pri tréningu a vo veľkej rýchlosti, keď išli ako skupuina dole kopcom v smere na Trenčianske Jastrabie trafil kameň na ceste a hodilo ho doľava. Zhodou okolností išiel vedľa neho kamión, ktorý ho stiahol a vyhodil späť do zábradlia vedľa cesty. Po náraze mal úplne roztrhané pľúca a všetko. Vyťahovať niečo iné, ako je zástava srdca, je nezmysel. Prišlo k tomu, čo roky hovoríme politikom, no stále do vetra. Ak by bola dodržaná 1,5 metrová vzdialenosť pri predbiehaní cyklistov, tak by k tejto tragédii neprišlo. Ten  kamión tam letel aspoň stovkou. Veď cyklisti išli 60 – 70 kilometrovou rýchlosťou. Chalani, keď mu dávali umelé dýchanie tak povedali, že mal celý vrch odtrhnutý. Najväčší paradox je v tom, že trafil zábradlie, ktoré je tam dva týždne. Ak by tam nebolo, tak by Robo možno ešte žil. Naozaj tých 1,5 metra je vzdialenosť, ktorá musí byť dodržiavaná. Chalani nič neporušili, išli dole kopcom za sebou. Možno ak by išli dvaja-traja vedľa seba, ako nadávajú šoféri, tak by sa to nestalo, lebo každý šofér by pribrzdil. To, že išli za sebou a po jednom, trafil ten kameň, kamión išiel veľkou rýchlosťou a hodilo ho na zábradlie, spôsobilo tú tragédiu,” povedal pre zoznam.sk jeden z funkcionárov Slávia Trenčín Cycling Academy.

 

ZDROJ: fb Róbert Nagy (Bobo)

Už krátko po nehode vydali trenčianski policajti v súvislosti s tragédiou výzvu na sociálnej sieti. “Z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody je cesta 1/9 pri odbočke na obec Trenčianske Jastrabie neprejazdná v oboch smeroch. Zvýšte opatrnosť.” napísali pre vodičov, ktorí úsekom jazdia.

“Môžem potvrdiť, že dnes predpoludním sme prijali výzvu o pomoc pre zrazeného cyklistu, žiaľ napriek maximálnemu úsiliu už vyslaní záchranári mužovi pomôcť nedokázali,” informovala zoznam.sk hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

“Dnes v dopoludňajších hodinách došlo na ceste pri Trenčianskom Jastrabí k pádu cyklistu. 18 ročný cyklista pri páde utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Poverený policajt ODI začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Boli pribratí znalci z odboru cestnej dopravy a zdravotníctva,” informovala zoznam.sk o tragickej udalosti pri ktorej zahynul mladý cyklista Róbert Nagy hovorkyňa trenčianskej polície Danka Adamíková.

Športová TRAGÉDIA: Pri dopravnej nehode zomrel úspešný slovenský cyklista

Galéria
Róbert Nagy zomrel po zrážke s kamiónom len pred pár týždňami. ZDROJ: fb Róbert Nagy (Bobo)
ZDROJ: fb Róbert Nagy (Bobo)
Róbert Nagy zomrel po zrážke s kamiónom len pred pár týždňami. ZDROJ: fb Róbert Nagy (Bobo)
ZDROJ: fb Róbert Nagy (Bobo)
navigate_before
navigate_next